Get Social With Us

אודות הסטודיו

studioהסטודיו מרווח ומאובזר נמצא בחצר אומנים פסטורלית ציורית וקסומה שמהווה השראה וכר נעים לעבודה. כל אחד יכל ליצור בפסיפס אין צורך בידע מקדים ,לומדים את היסודות והטכניקות השונות כל אחד עובד על פי יכולתו בקצב שלו ועל פי טעמו האישי בלווי והדרכה צמודים ובקבוצות קטנות.
בסטודיו מתקיימים חוגים וסדנאות חד פעמיות, מפגשי נשים, ימי הולדת , מכירת חומרי גלם קרמיקות צבעוניות , אריחים צבועים אבנים טבעיות ושיש , שיש מלאכותי צבעוני(קיסר) .
בסטודיו לומדים שתי שיטות עיקריות: פסיפס בשיטה הישירה ופסיפס באבן בשיטה העתיקה.

פסיפס בשיטה הישירה

psifasבשיטה זו אנו מדביקים את התצורות והאלמנטים השונים ישירות על החפץ,המוצר או הרהיט אותו אנו רוצים לעטר תוך שימוש בחומרים שונים ,קרמיקה , זכוכית, שברי כלים אלמנטים מוכנים דקאלים אריחים מצויירים וצבועים ביד ועוד. בטכניקה זו ניתן לעבוד על תלת מימד,רהיטים מוצרי עץ חרס וברזל תוך שמוש בחומרים , דבקים וחומרי גמור בהתאם. העבודה מתבצעת תוך הקפדה על דיוק ותשומת לב לפרטים הקטנים ולרמת גימור גבוהה כולל עבודות גימור בצבע.
לנסיוני הרב בתחום הנגרות והצבע ,תרומה רבה ללמוד תהליכי הגימור ושיפוץ רהיטים אותם אנו רוצים לצפות בפסיפס דקורטיבי ולתת להם מראה חדש.
המראה הסופי מזכיר במידה מרובה את הסגנון של "גאודי" על שמו של אנטוני גאודי(יוני 1852-יוני1926) אדריכל קטלאני בן למשפחה של אמני קרמיקה, אשר יצר בניינים בסגנון מקורי , לא שגרתי, השופע בדוגמאות סבוכות ומורכבות. אלמנט קטלאני מובהק שבו השתמש הוא פסיפסים צבעוניים משברי חרסינה, אשר עטרו את חזיתות הבניינים שעיצב.

פסיפס באבן בשיטה העתיקה

psifas-stoneמעטים הם האומנים שמלמדים בארץ שיטה זו בשל היחודיות שלה , החומרים והמיומנות המקצועית הנדרשת. שיטה זו מחייבת דיוק וסבלנות ,עבודה במדרג צבעים ומשך העבודה ארוך לאין שיעור לעומת השיטה הישירה אך התוצאות המרהיבות לא מאחרות להגיע והן בהתאם.
בשיטה זו אנו משתמשים באבני שיש ובאבנים טבעיות ובשיש מלאכותי(שיש קיסר)צבעוני.
טכניקת העבודה שונה ויחודית ,האבנים מגיעות ממקומות שונים בעולם .בסטודיו קיימים כלי עבודה מתאימים לחומרים אלו ואפשר ליצור באמצעותה שטיחי רצפה ,תמונות שולחנות קערות ועוד.
כיום אני מתמחה בשיטה זו שהינה יצירת פסיפס עתיק באמצעים מודרניים .לאחר מספר שנות עבודה בתחום ופתוח שיטות עבודה נוחות אפשר ל"צייר " באבן, כמעט כל ציור ודוגמאות טכסטיל להפוך לעבודת אבן מרהיבה.
הפסיפס באבן, אשר ידוע גם בשם מוזאיקה, היא יצירת אומנות, המורכבת מפיסות אבן ססגוניות. את פיסות האבן משלבים במודלים, תבניות גיאומטריות דמויות ועוד.
היסטורית, היה נהוג לחפות את הרצפות של מבנים בעלי חשיבות ציבורית בפסיפס-וזאת על מנת להוסיף למשטחים הללו אלמנט קישוטי.המדובר במבנים כגון בתי מרחץ, מבני דת, חללים מפוארים, היכלים ארמונות ובתי מידות של אנשים אמידים בהמשך עיטרו לא רק רצפות בפסיפס, כי אם גם קירות ואף תקרות. בתקופות מאוחרות יותר, שילבו בפסיפס קיר גם זכוכיות.
ככל שאבני הפסיפס קטנות יותר, ניתן ליצור בהן עיטורים מורכבים יותר. המשמעות הדקורטיבית של אבן עולה ככל שמדובר באבן יותר קטנה. עבודה עם אבנים קטנות מצריכה מיומנות גבוהה מצידו של האומן ומאפשרת יצירתם של אפקטים מיוחדים כמו אור וצל.
בעידן המודרני, גם אדריכלים ומעצבי פנים עושים שימוש רב בפסיפס ומשלבים אותו בפרויקטים שלהם.
גם הסטודיו שלנו נותן מענה . ניתן להזמין פסיפס לשילוב למטבח, מקלחת או רצפה בהזמנה מיוחדות.